Areszt dla podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Areszt dla podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu

Dzięki szybkiej reakcji i skuteczności policjantów z Woli doszło do zatrzymania na gorącym uczynku 28-letniego mężczyzny podejrzanego o włamanie do domku jednorodzinnego i kradzież z niego rzeczy o wartości około 100 tysięcy złotych. Mężczyzna wpadł w chwili, kiedy wraz z łupem przeskakiwał przez ogrodzenie. 28-latek podjął próbę ucieczki jednak po chwili był w rękach policjantów. Postanowieniem Sądu Rejonowego po przedstawieniu zarzutu, wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Cała akcja działa się dynamicznie. Na początku listopada br. wieczorem policjanci z Woli zostali zaalarmowani o tym, że prawdopodobnie ktoś włamał się do domku jednorodzinnego. Nie czekając długo mundurowi udali się na miejsce. W pewnej chwili zauważyli jak mężczyzna, który ma rękawiczki na dłoniach, kominiarkę na twarzy i kaptur na głowie przechodzi przez płot i ciągnie za sobą sportową torbę. Policjanci ruszyli w jego kierunku, a kiedy ten ich spostrzegł od razu gwałtownie odwrócił się i podjął próbę ucieczki w kierunku lasu. Policjanci pobiegli za nim. Po chwili mężczyzna był już w ich rękach, ale nie stosował się do poleceń i był agresywny. Funkcjonariusze obezwładnili go i założyli mu kajdanki.

Na miejsce przyjechał drugi patrol. Policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do policyjnej celi i zabezpieczyli odzyskany łup, który znajdował się w torbie. Były to pieniądze, biżuteria, perfumy oraz sprzęt elektroniczny o wartości około 100 tysięcy złotych. Okazało się, że mężczyzna wybił szybę w oknie balkonowym, dostał się do środka skąd zabrał łup.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. W trakcie czynności wyszło, że mężczyzna już wcześniej był zatrzymywany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Przebywał także w zakładzie karnym, który opuścił w kwietniu br. po trzech latach odbywania kary.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec niego środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/mg

  • Na zdjęciu widoczny nieumundurowany policjant wraz z zatrzymanym mężczyzną.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczna gotówka, perfumy, sprzęt elektroniczny.
    Odzyskany przez policjantów łup