Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził cążkami do cięcia przewodów, tymczasowo aresztowany za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 15.10.2021

Trzy miesiące aresztu zastosował sąd wobec 33-letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Woli. Z ustaleń wynika, że sprawca najpierw skradł perfumy, po chwili próbował wybiec ze sklepu. Kiedy drzwi zagrodzili mu pracownicy ochrony, ten groził im cążkami do cięcia przewodów. Po usłyszeniu zarzutu karnego został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży rozbójniczej. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Z wstępnych ustaleń wynika, że sprawca wbiegł do sklepu, od razu skierował się do półki z towarem, gdzie były perfumy. Chwycił kilka sztuk i próbował wybiec z lokalu. Kiedy spostrzegł, że drzwi zablokował mu pracownik ochrony skierował się na zaplecze. Kiedy zobaczył, że i tam nie ma drogi ucieczki ruszył ponownie w kierunku drzwi wyjściowych. Wyjął cążki do cięcia przewodów, groził nimi ochroniarzom i siłą próbował przepchnąć się przez nich na zewnątrz, ci jednak go ujęli.

Policjanci zatrzymali 33-latka. Mężczyzna został doprowadzony do komendy i trafił do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego i decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/mw