Zarzuty za włamanie do pojazdu i kradzieże rowerów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Zarzuty za włamanie do pojazdu i kradzieże rowerów

Data publikacji 14.10.2021

Skuteczne ustalenia operacyjne policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli doprowadziły do udowodnienia 23-letniemu mężczyźnie kradzieży kilku rowerów. Wcześniej został on zatrzymany w związku z włamaniem do pojazdu i kradzieżą z niego rzeczy. Okazało się, że 23-latek był notowany i przebywał w zakładzie karnym za przestępstwo przeciwko mieniu. Podejrzany usłyszał łącznie sześć zarzutów karnych.

Na początku sierpnia br. policjanci zostali zaalarmowani o tym, że jakiś mężczyzna kręci się bez wyraźnego celu po terenie prywatnego osiedla. Na miejscu policjanci ustalili o co chodzi. Okazało się, że 23-latek włamał się do mercedesa, z którego skradł skórzaną torbę, perfumy, okulary słoneczne i inne rzeczy osobiste o łącznej wartości około 15 tysięcy złotych. Mężczyzna był poszukiwany przez wolskich operacyjnych oraz inną jednostkę Policji. 23-latek został zatrzymany. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, bowiem wcześniej przebywał już w zakładzie karnym za przestępstwo przeciwko mieniu.

Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu pracowali nad sprawami dotyczącymi kradzieży rowerów. Ich skuteczne ustalenia, a następnie zgromadzony materiał dowodowy, pozwoliły na udowodnienie temu samemu mężczyźnie kradzieży rowerów, do których doszło w lipcu i sierpniu br. Sprawca kradł je z garaży podziemnych. Policjanci ustalili, że 23-latek ma również związek z kradzieżą torby z zawartością kosmetyków i pieniędzy o łącznej wartości około 650 złotych. Podejrzany usłyszał dodatkowe zarzuty kradzieży w areszcie śledczym, gdzie przebywa w związku z inną sprawą. Wszystkie zarzuty karne podejrzany usłyszał w warunkach recydywy.

kom. Marta Sulowska/ea