Aktualności

O służbie w Policji i nie tylko - spotkanie z uczniami Wojskowego Liceum

Policjant z wydziału profilaktyki społecznej nieletnich i patologii z wolskiej komendy spotkał się z uczniami Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego, aby porozmawiać o zagrożeniach i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Opowiedział im również o służbie w Policji oraz o tym, czym zajmują się policjanci. W spotkaniu uczestniczyła Pani Anna Misztal z zespołu ds. doboru Komendy Stołecznej Policji.

Policjant z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym w Wojskowym Liceum Ogólnokształcącym Informatycznym, aby porozmawiać z uczniami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczyła Pani Anna Misztal z zespołu ds. doboru Komendy Stołecznej Policji, która opowiedziała o zasadach i wymogach, jakie musi spełniać kandydat do pracy w Policji.

Asp. szt. Jacek Błaszczyk  przypomniał między innymi o zagrożeniach, a także poruszył m.in. kwestię odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i konsekwencji prawnych wynikających z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Policjant wyjaśnił uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz kiedy za swoje czyny odpowiada się jako nieletni, a kiedy już  jako dorosły.

Prowadzona pogadanka była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

kom. Marta Sulowska/G.P

  • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant, przedstawicielka Komendy Stołecznej Policji oraz uczniowie.
    Spotkanie z wolskim policjantem
  • Na zdjęciu widoczna przedstawicielka Komendy Stołecznej Policji oraz uczniowie.
    Spotkanie z wolskim policjantem
  • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant oraz uczniowie.
    Spotkanie z wolskim policjantem