Areszt za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z Woli zatrzymali 62-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas awantury pomiędzy mężczyznami, 62-latek zadał trzykrotnie cios nożem w okolicy klatki piersiowej i brzucha pokrzywdzonemu powodując obrażenia ciała, które zagrażały jego życiu. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W niedzielę po godzinie 23 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury pomiędzy mężczyznami. Jeden z nich miał zostać zraniony nożem. Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Karetka pogotowia zabrała pokrzywdzonego do szpitala z ranami kłutymi klatki piersiowej i brzucha, gdzie została udzielona mu specjalistyczna pomoc medyczna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, chodziło o konflikt sąsiedzki. W pewnym momencie mężczyzna zadał cios nożem pokrzywdzonemu i wrócił do mieszkania. Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali Policję. Badanie alkomatem wykazało, że miał on dwa promile alkoholu w organizmie.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny. Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zgromadzili materiał dowodowy. 62-latek był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz porządkowi publicznemu. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego i decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/mg

  • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant, który stoi przy zatrzymanym mężczyźnie.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczny nieumundurowany policjant, który siedzi przy biurku. Obok siedzi zatrzymany mężczyzna.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów

Film Areszt za usiłowanie zabójstwa

Opis filmu: Areszt za usiłowanie zabójstwa

Pobierz plik Areszt za usiłowanie zabójstwa (format mp4 - rozmiar 18.24 MB)