Aktualności

Policjanci z Woli zatrzymali poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Data publikacji 16.07.2021

Wolscy policjanci zatrzymali 35-letniego obywatela Ukrainy, poszukiwanego czerwoną notą Interpolu wydaną przez władze Republiki Ukrainy. Wymieniony, od roku ukrywał się przdz tamtejszym wymiarem sprawiedliwości za przestępstwo, za które grozi mu kara do 15 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Wolscy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który dopuścił się wykroczenia. Mężczyzna spożywał alkohol w miejscu publicznym. W trakcie kontroli i sprawdzeń okazało się, że 35-letni obywatel Ukrainy jest poszukiwany przez Interpol. List gończy został wydany w 2020 roku.

Policjanci ustalili, że wymieniony jest poszukiwany tzw. czerwoną notą Interpolu za przestępstwo usiłowania zabójstwa, którego dopuścił się na terenie Ukrainy. Za to przestępstwo według tamtejszego prawa grozi mu kara do 15 lat więzienia.

35-latek trafił do policyjnej celi. Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek Prokuratora zastosował wobec poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

kom. Marta Sulowska/g.p