Poszukiwany nieletni w rękach policjantów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Poszukiwany nieletni w rękach policjantów

Data publikacji 12.07.2021

Nieletni poszukiwany do młodzieżowego ośrodka wychowawczego wpadł w ręce wolskich policjantów z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii w wynajmowanym mieszkaniu na warszawskim Targówku. Podczas zatrzymania 16-latek był agresywny i nie wykonywał poleceń policjantów, stawiał czynny opór w końcu wyzywał funkcjonariuszy. Nieletni został już doprowadzony do placówki, za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Woli prowadzili poszukiwania za 16-latekim, który był poszukiwany do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Z informacji wynika, że miał on samowolnie oddalić się z placówki. Sąd rodzinny i nieletnich wydał nakaz jego doprowadzenia. Realizacja czynności poszukiwawczych realizowanych przez policjantów doprowadziła ich do warszawskiego Targówka.

Okazało się, że 16-latek ukrywał się w wynajętym mieszkaniu. Podczas zatrzymania nieletni był agresywny wobec policjantów i szarpał się  z nimi, wyzywał ich, stawiał czynny opór, w końcu, aby uniknąć zatrzymania wyrywał im się próbując uciec. Determinacja policjantów nie pozwoliła mu na to. 16-latek najpierw został doprowadzony do wolskiej komendy, niedługo potem trafił do placówki. Nieletni odpowie jeszcze za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów przed sądem rodzinnym i nieletnich.

kom. Marta Sulowska/is