„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na Woli i Bemowie - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na Woli i Bemowie

Policjanci z Woli w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" odwiedzili przedszkole przy ul. Smoczej. Wizyta miała na celu uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest bezpieczeństwo w życiu codziennym, a zwłaszcza podczas letniego wypoczynku.

Na terenie Przedszkola nr 269 odbyło się spotkanie dzieci z policjantem asp. szt. Jackiem Błaszczykiem. Podczas spotkania policjant omawiał zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku. W ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjant opowiedział dzieciom o właściwym zachowaniu w rejonach akwenów, w tym o zasadach bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie wpływa na ograniczenie wypadków utonięć  zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych.

Policjant przypomniał również o zasadach poruszania się po drodze, a także kim jest osoba obca. Dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych oraz umiejętności wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia. Policjant opowiedział dzieciom o specyfice zawodu policjanta oraz o zadaniach realizowanych przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby.  Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Informujemy również o konkursie  plastyczno-filmowym pod nazwą „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą. W konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat: KONKURS PLASTYCZNO - FILMOWY.

kom. Marta Sulowska/is

  • Na zdjęciu widoczny radiowóz policyjny i dzieci.
    Spotkanie policjanta z dziećmi nt. bezpiecznych wakacji
  • Na zdjęciu widoczny radiowóz policyjny i dzieci.
    Spotkanie policjanta z dziećmi nt. bezpiecznych wakacji
  • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant i dzieci z przedszkola.
    Spotkanie policjanta z dziećmi nt. bezpiecznych wakacji