Aktualności

Udostępniali mieszkanie do uprawiania prostytucji - zarzuty za sutenerstwo i kuplerstwo

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o ułatwianie i czerpanie korzyści z nierządu. Jak ustalili funkcjonariusze, od pewnego czasu udostępniali mieszkanie i przyjmowali korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji. Podejrzani usłyszeli za to zarzuty karne. Mężczyzna odpowie jeszcze za udzielanie narkotyków, a kobieta za zmuszanie do prostytucji i pozbawienie wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu wolskiej komendy pracowali nad sprawą związaną z ułatwianiem i czerpaniem korzyści finansowej z uprawiania nierządu. W tej sprawie policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o ten proceder.

Z informacji wynika, że udostępniali do tego lokal, publikowali anonse na portalach internetowych, udzielali informacji o świadczonych usługach oraz osobiście przyjmowali zgłoszenia telefoniczne. Okazało się również, że zatrzymany mężczyzna udzielał narkotyków dla jednej z kobiet, natomiast zatrzymana 27-latka miała wykorzystać krytyczną sytuację życiową jednej z nich i zmusić w ten sposób do prostytucji, miała również pozbawić ją wolności.

40-latek i jego partnerka zostali doprowadzeni do wolskiej komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów karnych dotyczących  czerpania korzyści z nierządu oraz nakłaniania do uprawiania prostytucji. Mężczyzna odpowie jeszcze za udzielanie narkotyków, natomiast kobieta odpowie za zmuszanie do prostytucji i pozbawienie wolności. Może grozić im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/g.p

  • Na zdjęciu widoczni nieumundurowani policjanci, którzy trzymają za rękę zatrzymana kobietę.
    Kobieta zatrzymana przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczni nieumundurowani policjanci, którzy prowadzą zatrzymanego mężczyznę.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów

Film Udostępniali mieszkanie do uprawiania prostytucji - zarzuty za sutenerstwo i kuplerstwo

Pobierz plik Udostępniali mieszkanie do uprawiania prostytucji - zarzuty za sutenerstwo i kuplerstwo (format mp4 - rozmiar 17.23 MB)