Zatrzymani za kradzież kół - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież kół

Policjanci z bemowskiego wywiadu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Ich łupem były koła pochodzące z saaba. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, w pojeździe mieli cztery koła, podnośnik samochodowy i klucz do kół. Tłumaczyli, że zabrali koła bo sądzili, że pojazd jest porzucony. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Jeden z nich odpowie za przestępstwo w warunkach recydywy.

Policjanci z komisariatu na Bemowie przed północą spostrzegli mężczyznę, który zaparkował forda w pobliżu pojazdu marki saab, który nie posiadał kół i stał na kostkach brukowych. Wywiadowcy postanowili sprawdzić o co chodzi. W pewnym momencie zauważyli, jak zza pojazdu wychodzi drugi mężczyzna i wsiada do forda próbując odjechać z miejsca. Policjanci od razu zareagowali i uniemożliwili im dalszą jazdę. Wewnątrz forda znajdowały się cztery koła z saaba, podnośnik samochodowy i klucz do kół. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć co robili w tym miejscu. Po chwili stwierdzili, że potrzebowali kół do rozbitego samochodu i sądzili, że zaparkowany saab to porzucony samochód więc zabrali z niego koła.

Mężczyźni w wieku 37 i 39 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Policjanci ustalili właściciela saaba, na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Jeden z nich w wieku 37-lat usłyszał zarzut w warunkach recydywy bowiem przebywał w zakładzie karnym za przestępstwo przeciwko mieniu. Za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/rm

  • Na zdjęciu widoczny pojazd stojący na kostkach brukowych.
    Pojazd z którego miały zostać skradzione koła
  • Na zdjęciu widoczne koła samochodowe znajdujące się w bagażniku pojazdu.
    Zabezpieczone skradzione koła samochodowe