Tymczasowy areszt za liczne kradzieże - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Tymczasowy areszt za liczne kradzieże

Wielokrotnie zatrzymywany, notowany i poszukiwany przez organy ścigania usłyszał łącznie 12 zarzutów kradzieży w komendzie na Woli. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 25-latek został zatrzymany na terenie Białegostoku. Za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży. Łupem sprawcy były kosmetyki oraz drogie perfumy. Łączne straty wyniosły ponad 30 tysięcy złotych. Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzili czynności i zabezpieczyli nagrania z monitoringu, gdzie utrwalił się wizerunek sprawcy. Po szczegółowej analizie zgromadzonych materiałów ustalili tożsamość mężczyzny, który był przez nich poszukiwany.

Niedługo po tym 25-latek wpadł na terenie Białegostoku. W tym czasie policjanci zgromadzili obszerny materiał dowodowy, wiedzieli również, że mężczyzna ma na sumieniu kradzieże na terenie innych dzielnic. Doprowadzony do wolskiej komendy usłyszał łącznie 12 zarzutów karnych.

Policjanci ustalili, że mężczyzna z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania. Po zatrzymaniu w sprawie kradzieży przez inną jednostkę, od razu udał się do sklepu, gdzie dokonał kolejnej kradzieży i w tej usłyszał również zarzut karny. Wielokrotnie notowany, poszukiwany przez organy ścigania. Policjanci wraz z prokuratorem wystąpili do sądu o zastosowanie wobec niego środka izolacyjnego i decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

kom. Marta Sulowska/PŚ

  • Na zdjęciu widoczny nieumundurowany policjant, który wykonuje badanie daktyloskopijne z zatrzymanym mężczyzną.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczny nieumundurowany policjant, który trzyma za rękę zatrzymanego mężczyznę.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów