Złapał za klamkę, wszedł do mieszkania i skradł torebkę - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Złapał za klamkę, wszedł do mieszkania i skradł torebkę

Data publikacji 25.03.2021

Zarzut kradzieży usłyszał w wolskiej komendzie 28-letni mężczyzna. Z ustaleń wynika, że sprawca złapał za klamkę, otworzył drzwi i szabrował stojącą w pobliżu szafkę ubraniową, gdzie znajdowała się torebka z dokumentami i kosmetykami. Został zatrzymany niedługo po tym. Teraz może grozić mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu wieczorem policjantów zaalarmowała kobieta, która poinformowała, że zauważyła na ulicy mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał sprawcy kradzieży mieszkaniowej. Na miejscu wolscy policjanci ustalili okoliczności całej sytuacji. Z wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wcześnie rano niepostrzeżenie wszedł do mieszkania, które nie było zamknięte. Kiedy spostrzegł, że nikt go nie widzi zaczął szabrował obok stojąca szafkę ubraniową, skąd zabrał torebkę z dokumentami i kosmetykami. Kiedy właścicielka mieszkania zareagowała, mężczyzna wycofał się i uciekł. Wpadł, kiedy został rozpoznany na ulicy.

Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o przestępstwie kradzieży. 28-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy. Mężczyzna był już wcześniej notowany za różne przestępstwa. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/g.p