Aktualności

Policjanci odzyskali ponad 14 tysięcy złotych i zatrzymali oszustów na policjanta

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec kobiety i mężczyzny, podejrzanych o oszustwo na tzw. „policjanta”. Z ustaleń wynika, że sprawcy informowali pokrzywdzoną o rzekomym wypadku drogowym spowodowanym przez osobę dla niej najbliższą i nakłonili do przekazania pieniędzy. Zostali zatrzymani przez stołecznych policjantów. Za oszustwo grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od tego, że do 82-latki zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta.  Przekonywał ją o rzekomym wypadku drogowym spowodowanym przez osobę najbliższą dla kobiety. Informował, że potrzebne są pieniądze, aby sprawca  tego wypadku mógł opuścić więzienie. Kobieta przekonana, że rozmawia z funkcjonariuszem, nieświadoma całej sytuacji, przekazała mężczyźnie ponad 14 tysięcy złotych.

W tym czasie wkroczyli stołeczni policjanci z wydziału kryminalnego i zatrzymali mężczyznę oraz kobietę, która czekała na niego już w aucie. Kryminalni zabezpieczyli przekazane pieniądze, które posiadał przy sobie 56-latek.

57-letnia kobieta i jej znajomy zostali doprowadzeni do komendy na Woli. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzani usłyszeli zarzut oszustwa działając wspólnie i w porozumieniu. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

kom. Marta Sulowska/g.p

  • Na zdjęciu widoczna nieumundurowana policjantka, przy jej biurku siedzi na krześle zatrzymana kobieta.
    Kobieta zatrzymana przez policjantów
  • Na zdjęciu nieumundurowany policjant, obok stoi zatrzymany mężczyzna.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów