Tymczasowy areszt za włamania do aptek w kilku dzielnicach - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Tymczasowy areszt za włamania do aptek w kilku dzielnicach

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 43-letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem do aptek. Wolscy policjanci udowodnili mu osiem takich włamań. Mężczyzna został zatrzymany na gorąco przestępczego procederu przez policjantów z Ochoty, którzy przedstawili mu siedem zarzutów karnych. Mężczyzna usłyszał łącznie 15 zarzutów w warunkach recydywy wielokrotnej.

Operator monitoringu miejskiego zauważył na kamerach mężczyznę, który na ulicy Grójeckiej usiłował włamać się do apteki. Natychmiast poinformował dyżurnego komendy na Ochocie, który wysłał we wskazany rejon załogę Policji. Funkcjonariusze w czasie dojazdu na miejsce uzyskali kolejną informację, że włamywacz uciekł w ulicę Radomską. W czasie poszukiwań mężczyzny dyżurny przekazał, że kamery monitoringu zarejestrowały włamywacza obok kościoła przy Placu Narutowicza. Policjanci podjęli interwencję, wobec wskazanego mężczyzny. 43-latek na widok radiowozu próbował uciekać, ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy na warszawskiej Ochocie. W trakcie  czynności przy 43-latku znaleziono prawie 4 gramy mefedronu oraz torbę podróżną, w której znajdowały się narzędzia mogące służyć do dokonywania włamań.

Zebrany przez policjantów materiał dowodow wystarczył, aby przedstawić mężczyźnie 7 zarzutów. 43-latek poprzez wyłamywanie drzwi dokonał 3 włamań do aptek na terenie dzielnicy, za co usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Kolejne 3 zarzuty mężczyzna usłyszał za usiłowanie włamania do dwóch aptek na Ochocie i jednej we Włochach. Łączna wartość strat, jaką 43-latek wyrządził na terenie Ochoty oraz Włoch wynosi ponad 22 000 złotych. 7 zarzut dotyczył posiadania narkotyków wbrew Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jednocześnie operacyjni z wydziału do wali z przestępczością przeciwko mieniu z Woli pracowali nad zdarzeniami dotyczącymi włamań do aptek na terenie dzielnicy, do których doszło w styczniu i lutym br. Sprawca po uprzednim podważeniu drzwi wejściowych do aptek kradł pieniądze w różnych kwotach. Analiza spraw oraz czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy. W tym czasie wpadł on w ręce policjantów z Ochoty podczas włamania na terenie dzielnicy.

Policjanci z Woli po zgromadzeniu materiału dowodowego udowdonili mężczyźnie siedem włamań, do których doszło na terenie dzielnicy Wola. Ustalili również, że pod koniec stycznia br. mężczyzna włamał się do apteki na terenie Raszyna, skąd skradł około pięciu tysięcy złotych. 

W wolskiej komendzie podejrzany usłyszał łącznie osiem zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy wielokrotnej. Mężczyzna przebywał wcześniej w zakładzie karnym za podobne przestępstwa. Więzienne mury opuścił w listopadzie ubiegłego roku po 15 latach kary pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili do prokuratora o zastosowanie wobec 43-latka środka izolacyjnego. Prokurator poparł wniosek i decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Karol Cebula/kom. Marta Sulowska/ea

  • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant, który stoi przy zatrzymanym mężczyźnie.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczne narzędzia służące do włamań do aptek.
    Zabezpieczone przez policjantów narzędzia