Aktualności

Zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków w celu wprowadzenia ich do obrotu

Cztery trzymiesięczne areszty zastosował sąd wobec mężczyzn zatrzymanych podczas wspólnej akcji policjantów z wydziału kryminalnego i operacyjnych z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli. Policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg substancji psychotropowych. Podejrzani usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w celu wprowadzenia ich do obrotu. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dobre rozpoznanie oraz zorganizowane wspólnie działania przez policjantów wydziału kryminalnego i operacyjnych z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli doprowadziły do zatrzymania czterech mężczyzn w wieku od 23 do 38 lat podejrzewanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci przeszukali lokal znajdujący się na warszawskich Włochach, w którym przebywali mężczyźni i znaleźli liczne substancje koloru białego znajdujące się w workach foliowych, cztery wagi elektroniczne oraz kilkanaście pustych woreczków foliowych przygotowanych do porcjowania narkotyków.

Początkowo każdy z nich tłumaczył, że nie wiedział, skąd te substancje tam się znajdują. Okazało się, że jeden z nich w wieku 30 lat posiadał jeszcze przy sobie kilka porcji substancji psychotropowej.

Czterech mężczyzn zostało doprowadzonych do policyjnej celi. Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu gromadzili materiał dowodowy. Zabezpieczone substancje zostały przekazane do laboratorium. Po zważeniu i zbadaniu ich okazało się, że jest to niemalże 1,5 kg substancji psychotropowej w postaci amfetaminy i substancji 3-CMC. Mężczyźni mieli wcześniej konflikt z prawem, byli poszukiwani i notowani za różne przestępstwa i przebywali w zakładach karnych, dwóch z nich kilkukrotnie.

Podejrzani usłyszeli  zarzut  posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej w celu wprowadzenia ich do obrotu. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec nich środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/ea

 • Na zdjęciu widoczne woreczki foliowe z białą sypką substancja i pojemnik plastikowy stojący obok.
  Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Na zdjęciu widoczne woreczki foliowe z białą sypką substancją i substancją koloru zielonego.
  Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Na zdjęciu widoczne woreczki foliowe z białą sypką substancja i pojemnik plastikowy stojący obok.
  Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Na zdjęciu widoczni nieumundurowani policjanci, którzy trzymają za ręce zatrzymanych dwóch mężczyzn. Stoją przy radiowozie.
  Mężczyźni zatrzymani przez policjantów
 • Na zdjęciu widoczny nieumundurowany policjant, który prowadzi zatrzymanego mężczyznę.
  Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
 • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant, który stoi obok zatrzymanego mężczyzny w pomieszczeniu dla zatrzymanych osób.
  Mężczyzna zatrzymany przez policjantów