Policyjny pościg ulicami Bemowa zakończony zatrzymaniem - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Policyjny pościg ulicami Bemowa zakończony zatrzymaniem

Data publikacji 16.02.2021

Policjanci z Bemowa podęli pościg za kierowcą, który chcąc uniknąć kontroli podjął próbę ucieczki. Pomimo użycia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie zatrzymał się. Po kilkunastu minutach zrezygnował, kiedy nie miał już innej drogi ucieczki. Podejrzany usłyszał zarzut karny.

Przed 1 w nocy bemowscy policjanci zauważyli stojące w pobliżu bloków mieszkalnych mitsubishi, wewnątrz pojazdu siedział młody mężczyzna. Na widok policjantów ruszył autem i zatrzymał pojazd kilka metrów dalej. Funkcjonariusze podjęli czynności, aby sprawdzić o co chodzi. Kiedy podeszli do auta i poprosili o dokumenty mężczyzna nie reagował. W pewnym momencie brawurowo ruszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci od razu ruszyli za nim. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nadal uciekał. Po kilkunastu minutach pościgu, widząc, że nie ma szansy ucieczki, zatrzymał się.

21-latek został zatrzymany i trafił do komisariatu. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut karny dotyczący niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu.

kom. Marta Sulowska/rr