Przyłapana na kradzieży, podała dane siostry - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Przyłapana na kradzieży, podała dane siostry

Data publikacji 15.02.2021

Policjanci z komendy na Woli zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież. Ich łupem były elektronarzędzia. Kobieta, aby uniknąć odpowiedzialności podała dane siostry, wiedziała, że jest poszukiwana przez rejonową prokuraturę. Podejrzani usłyszeli zarzut karny. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy na Woli otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia, z których wynika, że kobieta i mężczyzna weszli na teren sklepu. Zostali ujęci w chwili, kiedy wyszli z elektronarzędziami, za które nie zapłacili. Podczas legitymowania kobieta podała dane siostry, bowiem wiedziała, że jest poszukiwana w celu ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Mokotów. Oboje  zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu gromadzili materiał dowodowy. Podejrzani usłyszeli zarzut karny dotyczący kradzieży. Kobieta odpowie jeszcze za popełnione wykroczenie. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/ea