Małżeństwo z zarzutami - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Małżeństwo z zarzutami

Data publikacji 22.01.2021

Zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytów na łączną kwotę 145 tysięcy złotych usłyszało w wolskiej komendzie małżeństwo. Na podstawie podrobionych dokumentów chcieli wyłudzić z banku kredyty. Do zatrzymania doszło w chwili, kiedy oboje przyszli do banku podpisać umowę. Zostali tam zatrzymani przez stołecznych funkcjonariuszy. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne, za co może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację o tym, że małżeństwo złożyło w banku wnioski o uzyskanie kredytu, najpierw w kwocie 45 tysięcy złotych, później 100 tysięcy złotych. Dokumenty, które dostarczyli do banku, aby uzyskać kredyt, od razu były wątpliwe co do ich autentyczności. Istniało prawdopodobieństwo, że kobieta w wieku 43 lat i mężczyzna w wieku 46 lat próbują wyłudzić pieniądze. Kiedy oboje pojawili się w banku w celu podpisania umowy o kredyt zostali zatrzymani.

Sprawa trafiła do wolskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy. Okazało się, że małżonkowie przedłożyli podrobione wyciągi bankowe potwierdzające ich wpływy z wynagrodzenia za pracę, co miało znaczenie dla uzyskania wnioskowanego kredytu. Liczyli, że w taki sposób oszukają pracowników banku i otrzymają pieniądze. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne dotyczące usiłowania oszustwa, za co może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/PŚ